Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 84 komentarze

Na początku było słowo J 1,1

slawomis - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie (Roman Dmowski). Polska albo będzie katolicką, albo jej nie będzie (Feliks Koneczny). www.rodzinaswietokrzyska.wordpress.com

Moje komentarze

 • Drogi Panie Bogusławie,
  Ludzie tacy, jak Pan są na wagę złota ! Wierzę, że nie da Pan sobie zamknąć ust i zdrowie pozwoli walczyć do końca na polu informacyjnym. Pańscy czytelnicy na pewno pójdą za Panem. Nie jest łatwo znaleźć osobę o tak dużej wiedzy, mądrości, pracowitości i bezinteresowności. Prawo do rzetelnej informacji jest podstawowym prawem człowieka i nie może go ograniczać prawo autorskie, patentowe czy też cenzus majątkowy.
  Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże:
  Wobec rosnącej nienawiści
 • 5*
  Bardzo ciekawy i potrzebny artykuł (szczególnie w "neonowym ekosystemie"). Z radością przeczytałem. Szczęść Boże !
  Szukając przodka nie zgubmy tyłka.
 • Redakcjo, nisko upadłaś ...
  Blog p. Dariusza Kosiura już od dawna obchodzę szerokim łukiem, mimo że odwołuje się do tradycji narodowej (ściślej laicko narodowej). Każdy artykuł zaczyna się lub kończy atakiem na Kościół Katolicki. To jakaś fobia Autora lub opętanie. Dziś uczyniłem wyjątek z powodu promowania przez Redakcję tego artykułu, który moim zdaniem powinien znaleźć się w lochu.
  Dlaczego ? Tekst jest niespójny logicznie i manipulatorski. Myślę, że większość osób to samodzielnie zauważy. Autor pewnie oskarży mnie o brak argumentów i unikanie dyskusji, ale "znamy się" trochę i zamiast dyskusji z mojej strony ma obiecane Zdrowaś Mario w Jego intencji.
  Czołem Wielkiej Polsce Katolickiej !
  Silny Kościół to słaba Polska
 • @laurentp 16:06:17
  "Mechanizm martwej ręki" w internecie ? Nie słyszałem o takich usługach. Ktoś je oferuje, czy trzeba pisać własny skrypt ?
  Pozdrawiam:
  Sumliński o śmierci Andrzeja Leppera
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:10:07
  "lepiej skończyć tę bezproduktywną dyskusję"
  Tak, chyba już trzeba zakończyć. Dziękuję jednak, że wytrwałeś tak długo. Ja już nie daję rady. Nie mogę zrozumieć, jak bogobojny człowiek może stawiać za wzór socjalistę, rozwodnika, apostatę i agenta trzech wywiadów ? !
  Świętowanie niepodległości w podległym państwie...
 • @Stara Baba 20:50:37
  O narodach nie można mówić "od tysięcy lat". W historii następował rozwój związków społecznych poprzez ród, szczep, narodowość, lud, społeczność, w końcu naród. Cechą narodu jest świadomość narodowa obejmująca zdecydowaną większość jego członków. W Polsce powstawanie narodu zaczęło się wg. Konecznego w XIII i XIV (Władysław Łokietek). Warunki niezbędne do powstania narodu najwcześniej pojawiły się w starożytnej Italii. Józef Kossecki pisze o tym w dalszych rozdziałach książki.
  A Dmowski ? Był przywódcą i ideologiem ruchu narodowego. Jego koncepcja i działalność polityczna doprowadziła do odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Współczesna myśl narodowa nieodłącznie jest związana z tym człowiekiem.
  Pozdrawiam:
  Naukowe podstawy nacjokratyzmu
 • Kolejny przykład
  Przyjaciel podesłał mi kolejny przykład losu kapłana mówiącego otwarcie o patriotyźmie i wartościach:
  http://fakty.interia.pl/polska/news/ukarany-za-kazanie,1565865,3

  Kazanie Bp Sławomira Żarskiego:
  http://www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/430_10917.html

  O historii Abp Stanisława Wielgusa nawet nie wspominam. Jest wszystkim znana.
  Katecheza 2015
 • Zagalopowałeś się ...
  Przyjacielu, chyba zagalopowałeś się:
  http://www.pch24.pl/kapitan-bury--historia-prawdziwa,41394,i.html
  Czyżby punkt siedzenia miał wpływ na punkt widzenia ?
  Pozdrawiam:
  Dyskusja, której być nie powinno
 • Papierek lakmusowy w PiS
  Bogusław Kowalski był dla mnie papierkiem lakmusowym w PiS. Wskazywał, czy w PiS może istnieć umiarkowane skrzydło narodowe. Nie ukrywajmy, Kowalski był "wygodnym" narodowcem dla PiS. W momencie, gdy uniemożliwiono mu zdobycie mandatu poselskiego uzyskałem kolejny raz potwierdzenie, że w PiS nie ma miejsca dla żadnych narodowców. Byłby, nawiasem mówiąc, bardzo dobrym prezesem PKP. Ciekawe, czy nadal wierzy, że w PiS może zrobić coś dobrego dla Polski ?
  PiS robi wszystko, aby zagospodarować narodowy elektorat dla polityki atlantyckiej i uniemożliwić powstanie partii narodowej, kierującej się wyłącznie polską racją stanu.
  Mój kolega Bogus Kowalski.
 • @Rzeczpospolita 16:27:55
  Prostactwem jest też, niestety, nazywać tymi słowami młodą, ideową osobę. Na Kościół patrzę przez pryzmat Chrystusa i Jego zbawczej męki. Kościół ma misję uniwersalną. Nie jest sprzeczna z państwem narodowym. Jeśli uważasz inaczej, to znamy dwa różne kościoły. Szatan działa wszędzie, także w Kościele. Mimo wszystko cenię Cię i obiecuję pomodlić się za Ciebie.
  Pozdrawiam:
  Katecheza 2015
 • @Mariusz G. 15:58:34
  Śmiało dawaj jedynkę ! Ocenami się nigdy nie przejmowałem.
  Pozdrawiam:
  Katecheza 2015
 • Dziękuję ...
  Dziękuję za promocję artykułu. Jest szansa, że dotrze także do Ks. Jacka Międlara.
  Pozdrawiam:
  Katecheza 2015
 • ???!
  Esbek wystawiający świadectwo moralności !
  Żenada ! Tego się tu nie spodziewałem ...
  Prowadzący o Bolku
 • Artykuł znakomity
  Artykuł jest znakomity niezależnie czy jest oparty na faktach czy to tylko hipoteza. Wiarygodności nadaje mu całościowe podejście do tematu:
  "Tym samym utworzyła się nowa oś, nazywana przez Rosję "Małą Ententą" : Polska - Turcja - Chiny." Aspekt chiński w polskiej polityce z reguły obłożony jest cenzurą lub anatemą.
  Pozdrawiam:
  Zdrada w Monachium
 • Monarchia alternatywą dla republiki
  Do monarchii i arystokracji odnoszę się z dużym sentymentem, choć nie bezkrytycznie. Zazdroszczę Brytyjczykom Królowej. Monarchia konstytucyjna jest interesującą alternatywą sprawowania rządów dla republiki. Nie miałem okazji uczestniczyć w sondażu portalu monarchia, więc tutaj oddam swój głos. Kryterium powinny być zasługi rodu dla Polski. Według mnie największe zasługi mają Czartoryscy i Zamoyscy, z akcentem na tych ostatnich. Maurycy Zamoyski finansujący działalność Romana Dmowskiego w dziele odzyskania niepodległości, Jan Zamoyski włączający się w działalność polityczną i wspierający środowiska patriotyczne w latach dziewięćdziesiątych. Marcin Zamoyski wieloletni burmistrz Zamościa są dobrym przykładem realizacji zasady noblesse oblige (szlachectwo zobowiązuje do szlachetnego postępowania).
  Poruszony został w artykule wątek Romanowów. Zrozumiałe są nasze zastrzeżenia do tej kandydatury, ale historia Romanowów nie zakończyła się w czasie rewolucji:
  http://odkrywca.pl/tajemnice-romanowow-,725494.html
  Ich dalsze losy są mocno związane z Polską.
  Pozdrawiam:
  Polska też potrzebuje króla?
 • @Bogusław Jeznach 20:00:51
  Drogi Autorze, obawiam się, że obecność nany na Twoim blogu, a szczególnie Twoje wsparcie dla Jej poglądów może zniechęcić wielu czytelników. Ja osobiście omijam z daleka wpisy nany. Praktycznie każdy z nich to wściekły atak na Kościół i jego instytucje. Czy Ty naprawdę jesteś takim bezbożnikiem i antyklerykałem ?
  Pozdrawiam:
  Cudzoziemcy o Polsce
 • Dziwaczne życzenia noworoczne
  W dodatku pod motto "Tylko prawda" i "Prawicowiec, katolik".
  Nie chcę się wdawać w dyskusje. Trochę lokalnej historii w tym temacie przekazałem we wpisie:
  http://slawomis.neon24.pl/post/112639,narodowcy-i-legionisci-a-d-2014
  W uzupełnieniu dodam, że niektórzy endecy doceniają wkład Piłsudskiego w budowę służb specjalnych II RP. Miał w tym zakresie bardzo duże doświadczenie ...
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku.
  Józef Piłsudski
 • Znakomity tekst
  Tekst jest rewelacyjny. W pigułce oddaje nasze problemy.
  Lewicowość kojarzy się z odrzuceniem podstawowych wartości prawdy i uczciwości (sprawiedliwości). Niekoniecznie musi tak być, ale "wyjątki potwierdzają regułę". Ja oceniam lewicę przez pryzmat jej stosunku do Boga i wiary. Jeśli walczy z Bogiem, którego jej zdaniem istnienia nie da się udowodnić to jest to lewica "religijna" (ideologiczna z wątkiem satanistycznym). Nie da się bowiem udowodnić, że Boga nie ma. Racjonalista poszukuje prawdy, nie odrzuca a priori istnienia Boga.
  Pozdrawiam:
  Atlantyzm a kwestia polska
 • Car Mikołaj II i jego losy
  Poruszony został bardzo interesujący temat ostatniego cara Rosji. Ja znam jednak całkiem inną wersję jego losów. Informacje na ten temat pojawiają się w sieci i "znikają" przykładem niech będzie strona: rodzinaromanow.wordpress.com
  Można by podrążyć ten temat, ale nie wiem, czy na neon24.pl będzie sprzyjająca atmosfera. Wszelkie prawdopodobne wersje losów Mikołaja II są niszczone w zarodku. Cóż, był kiedyś jednym z najbogatszych ludzi świata. Co się stało z jego majątkiem ? Kto do dziś korzysta z tego majątku ?
  Na początek spróbujmy ustalić punkt wyjścia, co sądzicie o poniższych informacjach:
  http://odkrywca.pl/tajemnice-romanowow-,725494.html
  Pozdrawiam:
  Dlaczego Brytyjczycy nie pomogli uciec Mikołajowi II
 • Prof. Kossecki obroni się sam
  Artykuł jest "świeży", druga publikacja na Neon24.pl i nie ma planów wysyłania na inne portale.
  Myślę, że prof. Kossecki obroni się sam swoją postawą, poglądami, działalnością, dorobkiem naukowym. Nie jestem w stanie prostować informacji na innych forach. Obiecuję jednak skomentować wszystkie wpisy, które pojawią się pod poniższym artykułem.
  Pozdrawiam:
  Wspomnienie o prof. Józefie Kosseckim

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31