Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 84 komentarze

Na początku było słowo J 1,1

slawomis - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie (Roman Dmowski). Polska albo będzie katolicką, albo jej nie będzie (Feliks Koneczny). www.rodzinaswietokrzyska.wordpress.com

Narodowcy i legioniści A.D.2014

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Narodowcy powinni zaprosić młodych, patriotycznie nastawionych "legionistów" do dyskusji o Polsce i jej przyszłości. Na jakich wartościach, wzorcach należy się oprzeć, aby zbudować Polskę naszych marzeń.


12 sierpnia wchodzi do Kielc "Marsz szlakiem I Kompanii Kadrowej". Jego źródła są jeszcze przedwojenne,  związane z budowaną legendą Marszałka Józefa Piłsudskiego. "Legioniści" są witani i fetowani w Kielcach przez władze samorządowe i państwowe, przedstawicieli wojska i kościoła, a w 2014 roku odsłonięto pomnik konny Marszałka.

Problem jest jednak w tym, że prawda historyczna jest całkiem inna.

Przed legionistami w Kielcach zamykały się drzwi i okna. W hotelu Bristol, gdzie agitował porucznik legionowy o mało nie doszło do krwawej awantury, którą opisuje Jerzy Jerzmanowski "W starych Kielcach". 
W Oblęgorku Henryk Sienkiewicz w przedsionku przyjął legionistów i odrzekł krótko, że współczuje im, gdyż niestety idą z Niemcami. Sam Piłsudski pofatygował się z apelem o poparcie do lokalnego ordynariusza, Bp. Augustyna Łosińskiego. Ten przyjął go chłodno, a rozmowę skierował na piękno kwiatów, jakie miał na oknie. Później Bp. Łosiński wydał odezwę do duchowieństwa, zwróconą przeciwko oddziałom strzeleckim.

Przyczyną nie był strach, lecz odmienna koncepcja polityczna. Miejsce Polski było po stronie Rosji, Francji i Anglii, a nie po stronie Niemiec i Austrii, jak zadeklarował Wiktor Jaroński, kielecki poseł do rosyjskiej Dumy i współpracownik Romana Dmowskiego. To Kielczanie mieli rację, nie Piłsudski. Obchody wejścia "kadrówki" wymagają zatem obowiązkowej obecności narodowców ! Żyjemy w Polsce Dmowskiego, nie Piłsudskiego, a Kielce nie są miastem legionowym lecz biskupim, narodowym. Każdy uczciwy historyk potwierdzi te fakty. Tymczasem co roku mamy PO-PIS-owy spektakl zakłamania i obłudy.

Dzisiaj nie chodzi jednak o historyczne spory. Myślenie kategoriami realizmu politycznego jest bardzo ważne dla Polski i każdego innego kraju. Analiza odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów i dwudziestolecia międzywojennego stanowi klucz do politycznej mądrości. Narodowcy powinni zaprosić młodych, patriotycznie nastawionych "legionistów" do dyskusji o Polsce i jej przyszłości. Na jakich wartościach, wzorcach należy się oprzeć, aby zbudować Polskę naszych marzeń.

Niestety Józef Piłsudski socjalista, rozwodnik i apostata (odstępca od wiary katolickiej) nie jest dobrym wzorem dla młodzieży. Jeśli te fakty nie wystarczają, można postawić jedno proste pytanie, aby pobudzić do myślenia i studiów historycznych: kiedy z polskiego orła zniknął krzyż i pojawiły się na skrzydłach bolszewickie (masońskie) gwiazdy ? Mamy w naszej nieodległej historii postacie dużo bardziej wyraziste, bohaterów godnych naśladowania, jak rotmistrz Witold Pilecki czy Adam Doboszyński. Młodzi narodowcy i "legioniści" naprawdę mają o czym rozmawiać.


slawomisP.S.

W dniu 12 sierpnia 2014 roku miało miejsce w Kielcach odsłonięcie pomnika konnego Józefa Piłsudskiego. Charakterystyczne są relacje z tego wydarzenia. Bardzo trudno znaleźć w mediach dobrze wykadrowane zdjęcie placu, na którym stoi pomnik. Ujęcia są wykonane albo z bardzo bliska, albo z bardzo daleka, albo z boku. Brak fachowości ? Nie, manipulacja ! Na uroczystości pojawili się narodowcy, a oni "psują" pomnikowy obrazek Marszałka:
 

slawomis

 

KOMENTARZE

 • --------------- zacząć TRZEBA !!! od -prawdziwej historii Polski
  -----SŁOWIANIE /LACHY wracają do DOMU !! -era WILKA -słowiańska era NASTAŁA !!- dość panowania ŻMIJOWEGO NASIENIA

  --- MUSICIE POJĄĆ - po prostu musicie !-trzeba wyprowadzić historyczny RACHUNEK CIĄGNIONY !!!!!!!!!!

  -WYMAZANY z naszej świadomości -PO TO BY !!! zetrzeć PAMIĘĆ o naszym pochodzeniu ! nas SŁOWIAN z pamięci BOGÓW i Narodów ŚWIATA

  -----------------------BĄDZCIE MĄDRZY !!!!!!!!

  http://bialczynski.wordpress.com/

  ----------pamiętajcie WRESZCIE !!!!!!!! WATYKAN to FAŁSZYWI PROROCY !! wymordowali nas -spalili nasze księgi i naszych MĘDRCÓW

  ------WEDY !!! są naszymi świętymi KSIĘGAMI !!!! i tam jest prawda ------
 • MASOŃSKI FAŁSZ!
  Trzeba odróżniać naiwnych ludzi, którzy lubią Piłsudskiego (tzw. piłsudczyków) od krwiożerczej, antypolskiej i antykatolickiej organizacji masońskiej. Ja szacuję, że masonów w Polsce 1918-1939 było około miliona i są w pełni odpowiedzialni za faktyczną likwidację nas jako samodzielnego katolickiego narodu. Piłsudski był mniej więcej takim... powiedzmy Wałęsą dwudziestolecia międzywojennego. Figurantem, atrapą wodza i szefa rządu. W rzeczywistości rządzili masoni (WASP-owska masoneria). Aby ogłupić Polaków masoneria używała sloganu "sanacja" i "piłsudczycy". Tutaj jest pies pogrzebany. Dzisiejsze pro-WASP-owskie rządy chętnie się kryją za Piłsudskim, chętnie Marszałkiem nam, polskim katolikom w oczy świecą, udają "piłsudczyków", albo "państwowców". To powinno ludziom bardzo otwierać oczy. Warto przypomnieć ludziom, że kiedyś ci dzisiejsi "piłsudczycy" i "państwowcy" podostawali się do rządu dzięki plakatowi z Wałęsą (wybory do sejmu kontrakatowego 1989). Polacy naród naiwny, dają się nabierać...
  Obecnie nabieranie ludzi odbywa się "na Kaczyńskiego". Cwaniacy usiłują zrobić kapitał polityczny na Lechu Kaczyńskim - nieszczęsnym prezydencie, który został zabity w Warszawie, bądź w Smoleńsku 9-go. lub 10-go kwietnia 2010. I tutaj mam dobrą wiadomość dla narodowców i katolików polskich. Żeby przełamać masoński współczesny masoński i antypolski cwaniacki chwyt "na wodza" należy przypominać proroctwo Bartłomieja Kurzeji. Jeden z naszych kolegów (Bartłomiej Kurzeja z Nowego Targu) przepowiedział "zabicie króla za zdradę narodu" w dniach 14-04-2008, 10-10-2009 i 03-08-2010. Po tych przepowiedniach zginęli: Bronisław Geremek, Lech Kaczyński i Józef Życiński - architekci naszego narodowego nieszczęścia.
  Proponuję właśnie w dyskusji z Polakami przechodzić do ofensywy emocjonalnej i o tym mówić. To trafia do serc i umysłów. Wtedy wygrywamy.
 • @LordConqueror 23:13:25
  Żyjemy w Polsce Dmowskiego w sensie terytorialnym i etnicznym. Idea federacyjna Piłsudskiego upadła.
  W marszu uczestniczy kilkuset młodych, w większości nie znających historii ludzi i to o nich trzeba pomyśleć. Z legionową kadrą dyskusja rzeczywiście nie ma sensu.
 • @LordConqueror 20:21:59
  Wdawać się w długie polemiki, proszę wybaczyć, nie mam możliwości. Nikogo nie muszę udawać, jestem sobą :)
  O "mapie" kiedyś napiszę, a oceny sytuacji na Ukrainie mamy chyba odmienne.
  Polemizował Pan ostatnio z Bogusławem Jeznachem. W tej dyskusji jestem po stronie Jeznacha.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31