Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 84 komentarze

Na początku było słowo J 1,1

slawomis - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie (Roman Dmowski). Polska albo będzie katolicką, albo jej nie będzie (Feliks Koneczny). www.rodzinaswietokrzyska.wordpress.com

Jarubas i Conchita

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czekam na kolejną odsłonę świętokrzyskiego "ludowego" wydarzenia. Marszałek Jarubas ściskający się z brodatą "kobietą" w świetle reflektorów i kamer ! Oto odmłodzone oblicze PSL-u.


  Wśród części patriotycznie nastawionych Polaków pokutuje przekonanie, że Polskie Stronnictwo Ludowe to partia, na którą można głosować. Czasami wynika to z historycznych sentymentów, zasłużonej dla Polski postaci Wincentego Witosa, współpracy PSL Piast z Endecją.  Inni wierzą w wypisane na sztandarach hasło "Żywią i bronią". Na tle partii jawnie działających w obcym, nie polskim interesie ludowcy wydają się całkiem dobrą alternatywą.

  Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie inna. Opisywanie przyczyn takiej sytuacji odłóżmy na inną okazję. Wystarczy przypomnieć, że PSL ma 100 procentową zdolność koalicyjną. Nie ważne z kim, ważne, żeby uczestniczyć we władzy i bronić interesów ... nie, nie Polski, ale przede wszystkim własnych.

  Przyczynkiem do tego, jaki jest dzisiejszy "młody" PSL jest postać Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego, kandydata na prezydenta. Wydawać się może, że ma rozeznanie polityczne, nie jest "nakręcany" przez obce agentury, w poglądach umiarkowany. Jednak to wszystko pozory. Ma jedną fundamentalną wadę - poprawność polityczną.

  PSL po ostatnich wyborach samorządowych rządzi w świętokrzyskim samodzielnie (!). Urząd Marszałkowki kierowany przez Adama Jarubasa podejmuje różne inicjatywy, między innymi kulturalne. Do niedawna najbardziej znanym wydarzeniem kulturalnym w Kielcach był Festiwal Harcerski, który corocznie stoi pod znakiem zapytania ze względów finansowych. Ostatnio przy współudziale urzędu marszałkowskiego lansowany jest "Sabat czarownic" transmitowany przez program II TVP. W tym roku gwiazdą sabatu czarownic będzie facet z brodą lubujący się w sukienkach i falbankach "Conchita Wurst". Wstyd i zgorszenie dla wszystkich Polaków, o "Scyzorykach" nie wspominając. Głównym sponsorem tego wydarzenia jest właśnie urząd marszałkowski kierowany przez Adama Jarubasa (!). Czy chciałbyś mieć takiego prezydenta ? Moja odpowiedź jest NIE, a głosować proponuję na kandydatów antysystemowych: nie PO, nie PiS, nie PSL, nie SLD, nie TR. Naprawdę można "coś wybrać" spośród kandydatów antysystemowych np. Mariana Kowalskiego.

  Czekam na kolejną odsłonę świętokrzyskiego "ludowego" wydarzenia. Marszałek Jarubas ściskający się z brodatą "kobietą" w świetle reflektorów i kamer !  Oto odmłodzone oblicze PSL-u.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930