Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 84 komentarze

Na początku było słowo J 1,1

slawomis - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie (Roman Dmowski). Polska albo będzie katolicką, albo jej nie będzie (Feliks Koneczny). www.rodzinaswietokrzyska.wordpress.com

Nie bojkotuj GŁOSUJ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli w tym momencie nie mamy możliwości zmiany polskiej polityki zagranicznej to lepiej wspierać bezpośrednio amerykańskie mocarstwo, niż za pośrednictwem niemieckiego wasala.Specyfika wyborów prezydenckich polega na II turach. Można zatem w I turze spokojnie oddać głos na kandydatów reprezentujących polską rację stanu bez obawy, że jest "stracony". W pierwszej turze wyborów A.D. 2015 przepadli niestety kandydaci antysytemowi. "Czarny koń" tych wyborów Paweł Kukiz nie jest dla mnie kandydatem antysystemowym. Jego poparcie dla ukraińskiego Majdanu i banderowców świetnie pasuje do głównego nurtu polityki. Proponowane jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW) nie zmienią sceny politycznej w Polsce, lecz umocnią obecny układ. JOW-y działają na niekorzyść mało popularnych partii politycznych (patrz np. //prawy.pl/z-kraju/9334-w-tym-ukladzie-narodowcy-beda-bez-szans ). Można różnie mówić o partich politycznych, ale podobnie jak stowarzyszenia i związki zawodowe są częścią demokratycznego systemu. Wadliwa jest ustawa o partiach politycznych wysmażona kiedyś przez środowisko Unii Wolności.

W drugiej turze wyborów prezydenckich mamy niestety wybór między "dżumą a cholerą". Podnosi się wiele głosów, aby nie iść na wybory. Osobiście jestem przeciwnikiem bojkotu wyborów. Rzadko w życiu jest wybór między dobrem, a złem. Najczęściej mamy do czynienia z kompromisem lub wyborem mniejszego zła. W polityce trzeba się kierować pragmatyzmem, analizować bez emocji sytuację, próbować znaleźć rozwiązanie mniej szkodzące Ojczyźnie, dające choćby minimalną nadzieję na poprawę sytuacji.

Powiem szczerze, na początku kampanii prezydenckiej, spodziewając się wyników I tury, zastanawiałem się nad oddaniem głosu na Bronisława Komorowskiego, zwanego przez przeciwników "Komoruskim". Moje dzisiejsze wybory determinuje bowiem wojna na Ukrainie i wystawianie Polski na pierwszy front walki z Rosją. Sytuacja jest szalenie niebezpieczna i opinia o Komorowskim jako "rosyjskim agencie" była na jego korzyść! Zależy nam przecież na ułożeniu stosunków z Rosją tak, jak to robią Węgrzy, Niemcy czy Chińczycy. Bronisław Komorowski zaczął jednak ścigać się z Andrzejem Dudą w poparciu dla ukraińskich banderowców. Nie jest to niestety wyborcza zagrywka, lecz polityka partii, którą reprezentuje.

Platforma Obywatelska reprezentuje interesy niemieckie w Polsce. Niemcy po przegranych dwóch wojnach są pod amerykańskim butem i mocarstwem już nie będą. Nie odgrywają samodzielnej roli w polityce międzynarodowej. Jednak bardzo zależy im, podobnie jak powinno zależeć Polsce, na dobrych stosunkach z Rosją. Zwróćmy uwagę, że Ameryka, w kontekście rosnącej potęgi militarnej Chin, także chciałaby mieć w Rosji strategicznego partnera.  Niezależna polityka rosyjska, zbliżenie z Chinami są śmiertelnym zagrożeniem dla amerykańskiej dominacji. Stąd próby jej ograniczenia przez wywoływanie konfliktów militarnych, sankcje gospodarcze, budowanie "czarnego" wizerunku Rosji i Putina.

Prawo i Sprawiedliwość to partia reprezentująca interesy amerykańskie w Polsce. Kandydat na prezydenta Andrzej Duda bezpośrednio wspiera działania amerykańskie - osłabianie Rosji i ukraińską wojnę. Mamy zatem dwóch kandydatów reprezentujących interesy amerykańskie w Polsce, jeden bezpośrednio, drugi za pośrednictwem Niemiec(!). Jest to zasadnicza różnica między "dżumą a cholerą", którą graficznie można przedstawić następująco:

Ameryka -----> Niemcy =====> Polska  (Bronisław Komorowski)

Ameryka -----> Polska  (Andrzej Duda)

Jeśli w tym momencie nie mamy możliwości zmiany polskiej polityki zagranicznej, lepiej bezpośrednio wspierać amerykańskie mocarstwo, niż za pośrednictwem niemieckiego wasala. Niemcy do amerykańskich interesów dorzucą kilka swoich, które im będą służyć, a nam kompletnie zniszczą relacje z Rosją. Poza tym, polskiej polityce bardzo potrzebna jest zmiana. Wystarczy już osiem lat rządów jednego ugrupowania jawnie nie liczącego się z oczekiwaniami Polaków.

Nie bojkotuj wyborów, wybór między "dżumą a cholerą" jest jasny - Andrzej Duda.

 

KOMENTARZE

 • Artykuł polemiczny
  Do napisania tekstu zmobilizował mnie poniższy wpis:
  http://jeznach.neon24.pl/post/122317,ani-duda-ani-bul
  Dla patrioty nie ma sytuacji beznadziejnych. Pragmatyzm do końca !
  Najpierw pójdę z dziećmi zagłosować, a potem pojedziemy na działkę.
 • Wyborco !!!
  http://m.neon24.pl/87614f9c006d376e6529b36e24fe3073,14,0.jpg
 • //.. lepiej wspierać bezpośrednio amerykańskie mocarstwo, niż za pośrednictwem niemieckiego wasala.//
  Ciekawe spostrzeżenie...
  Tylko oznacza to ciągle zgodę na to co mamy, czyli "łaskę" za darmo.
  Nie moja bajka.
 • @reklama komedii
  Zagłosować na chazara ,a potem do norki-do gródka ,na grilla.
 • @zięć UB-ka Dziadzi wyśle na nasz koszt
  http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?sp4ts.oid=5405166&swItemId=ob_145794_1&swEnvOid=4059
 • Dlatego BOJKOTUJĘ WYBORY
  //Churchill concluded that:
  We must build a kind of United States of Europe.//

  //Trotsky foresaw a "Federated Republic of Europe — the United States of Europe", created by the proletariat.[6]//

  STANY ZJEDNOCZONE EUROPY, śniły się już Trockiemu, Churchillowi teraz Sorosowi i Putinowi.

  http://1.bp.blogspot.com/-HpG_dSiQD38/VUF2TJVzEEI/AAAAAAAAnKk/J40gFY0MoMM/s1600/soros-1-620x320.jpg
 • @slawomis 10:16:53
  Dla patrioty nie ma sytuacji beznadziejnych. Pragmatyzm do końca !
  Najpierw pójdę z dziećmi zagłosować, a potem pojedziemy na działkę.

  Wszystko pasuje, jak zamienimy definicje patrioty-altruisty.... na konformiste- egoiste:-)))
  Panu Bogu swieczke..... i Diablu ogarek.... pjdzie glosowac razem z dziecmi...tak- nauczyc konofrmizmu trzeba , bo sam nie przyjdzie..z mlekiem mamy,....
  I pojdziemy na dzialeczke posmiac sie z tych glupkow, ktorzy nie poszli na lze-wybory.... Bo my..wicie MY oddalismy swoje glosy...na prezydenta wszystkim Polakom na zlosc....na tego sprezentowanego przez k'Hzarska Globalna Dzicz....i oddalismy mu poklon przed wszystkimi...pokazujac, ze owszem- moze na nas liczyc w kazdej sytuacji....znalezc nas zawsze mozna na dzialce:-))))
 • @kfakfa 13:54:29
  ..Jesdem...wienc grilluje:-))))))
 • @Arjanek 16:27:15 jutro szabat zwany "ciszą wyborczą"
  //LIVE: Obama speaks at Washington synagogue Shabbat service

  Obama: 'Everybody is a child of God'

  Obama donned a Kippah and touted the "unbreakable" friendship between the US and Israel and stated that he was working hard to "block every single path" that Iran might take to get a nuclear weapon//
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4660416,00.html
 • @kfakfa 13:29:37
  http://cdn13.se.smcloud.net/t/pics/t/2010/06/30/KOMOROWSKI-PM39_19422328.jpg

  Posiedzieć w Jaworzu albo poleżeć w Budzie Ruskiej

  albo kłusować lina ,szczupaka

  http://cdn15.se.smcloud.net/t/pics/t/2010/06/30/KOMOROWSKI-PM33_19567568.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31