Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 84 komentarze

Na początku było słowo J 1,1

slawomis - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie (Roman Dmowski). Polska albo będzie katolicką, albo jej nie będzie (Feliks Koneczny). www.rodzinaswietokrzyska.wordpress.com

Kolejny spektakl zakłamania w Kielcach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Należy zdecydowanie i głośno powiedzieć, była to typowa prowokacja, pogrom ubecki nie kielecki.

Temat ubeckiego pogromu w Kielcach 4 lipca 1946 roku stał się z tematu rocznicowego tematem całorocznym.
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zorganizowało konferencję, w której uczestniczyły „wybitne autorytety dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego”, między innymi: były premier Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Juńczyk-Ziomecka była minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Komitetu do spraw Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, biskup Mieczysław Cisło, prymas senior arcybiskup Henryk Muszyński, Ojciec Tomasz Dostatni, Dominikanin.

Charakterystyczny jest sposób organizowania tego typu spotkań. Przede wszystkim finansowane są z publicznych, czyli naszych pieniędzy. Czasami środki  pochodzą od fundacji wspieranych z zagranicy. Na konferencje zapraszane są specjalnie wyselekcjonowane „autorytety” mające poglądy identyczne z organizatorem. Czy rzeczywiście znają kulisy wypadków z 46 roku ? Bardzo wątpliwe. Często więcej wiedzą rodowici Kielczanie. Mają natomiast „nazwiska” znane z „mendiów”. Dodatkowo pod niewątpliwą presją zaprasza się hierarchię kościelną i lokalnych notabli, którzy robią dobrą minę do złej gry. Któż bowiem chciałby mieć opinię „antysemity” za brak wsparcia dla tak „wspaniałego wydarzenia” ?  W przypadku lokalnych polityków możemy mieć pretensje tylko do samych siebie. Takich „pętaków” wybraliśmy.

Spotkania nazywane „dyskusjami” nigdy nie są dyskusjami. Eliminuje się osoby posiadające wiedzę niezgodną z arbitralnie przyjętą tezą.  W Kielcach aktualnie największym autorytetem w zakresie wydarzeń z 4 lipca 1946 roku jest Ks. Prof. Jan Śledzianowski, autor książek o Biskupie Czesławie Kaczmarku. Niezorientowani mogą zapytać, co ma wspólnego Bp Kaczmarek z omawianymi wydarzeniami. Był wtedy Ordynariuszem Diecezji Kieleckiej i po wydarzeniach z 4 lipca sporządził raport oparty na faktach i zeznaniach świadków. Raport, przeczący oficjalnej komunistycznej propagandzie, został przekazany do ambasady amerykańskiej. Biskup został oskarżony o szpiegostwo, uwięziony i prześladowany. Pierwszą i podstawową przyczyną aresztowania Biskupa był właśnie sporządzony przez niego raport wskazujący na ubecką prowokację.

Ks. Prof. Jan Śledzianowski nie jest zapraszany na spotkania związane z wypadkami z 4 lipca 1946 roku. Kiedyś poszedł jako osoba prywatna na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Nie udzielono mu głosu w tzw. dyskusji !  Jan Karski pewnie się w grobie przewraca, gdy widzi kto zorganizował stowarzyszenie Jego imienia i jakie kłamstwa rozpowszechnia. Obowiązuje tam wyłącznie żydowsko-niemiecka narracja o polskich „antysemitach” i żydowskich niewinnych ofiarach. Ofiary rzeczywiście były niewinne, ale zamordowane przez swoich żydowskich pobratymców z Urzędu Bezpieczeństwa. Kielczanie byli mimowolnymi widzami. Podawana przez komunistyczną propagandę ilość ofiar także budzi duże zastrzeżenia. Jedyni Polacy, którzy nie byli konfidentami i brali udział w wypadkach to milicjanci i żołnierze Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wykonywali rozkazy i strzelali przy ulicy Planty 4. Pierwsze prowokacyjne strzały padły jednak z budynku zamieszkałego przez Żydów. Żołnierze bardzo szybko zostali skazani i rozstrzelani, aby nie mogli przedstawić prawdziwej wersji wydarzeń.

Jeśli ktoś nie wierzy w ubecką prowokację i prawdziwość raportu Bp. Kaczmarka, niech odszuka raport gen. Antoniego Hedy „Szarego” w tej sprawie. Jest to drugi najważniejszy dokument dotyczący wydarzeń. „Szary” w 1946 roku miał do swej dyspozycji wywiad i kontrwywiad „Polski Podziemnej”. Dużo wcześniej przed prowokacją otrzymywał meldunki, że kieleckie UB coś knuje. Konfidenci roznosili prowokacyjne ulotki, próbowali organizować w zakładach pracy antyżydowskie bojówki. Na kilka dni przed zajściami przybyli do Kielc dygnitarze PPR, jeden ważny Rabin z Paryża i kilku reporterów. Rozmowy prowadzone były w siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa. „Szary” nie miał wątpliwości, że wypadki kieleckie to była jedna wielka prowokacja i oszustwo.

Przyczyny prowokacji kieleckiej są stosunkowo łatwe do wskazania. Ocalała i przysłana przez Stalina społeczność żydowska w Polsce miała się bardzo dobrze. Zdominowała władzę polityczną, rozwijała różnorodne struktury gospodarcze. Jednocześnie ze wschodu nadal napływała ludność żydowska, która prawdopodobnie zatrzymałaby się w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że migracja była zaplanowana i sterowana. Była konieczna do odbudowy państwa Izrael i tam kierowano napływających Żydów. W Polsce należało wytworzyć atmosferę zagrożenia i przemocy wobec Żydów. Temu służyła udana prowokacja w Kielcach (były wcześniej inne próby). Wiązanie jej ze sfałszowanym przez komunistów referendum z 30 maja 1946 roku ma charakter drugorzędny.
Należy zdecydowanie i głośno powiedzieć, była to typowa prowokacja, pogrom ubecki nie kielecki.

Artykuł w kieleckim „Echu dnia”
www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/dyskusja-o-pogromie-kieleckim-przyjada-wielkie-osobistosci,9960786/
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Polecam. Pozdrawiam. :http://www.kworum.com.pl/article.php?uid=1491
 • Kandydatow na nowohebrajczykow z ZSRR musieli popędzać do Austrii sami bermanowcy bo jeszcze nie mieli moczarowcow
  W 1948r po iutworzeniu przez ONZ na wniosek Gromyki państwa żydowskiego w Palestynie zlikwidoweano w Austrtii, Wloszech i NRF obozy dla "uchodzcow z za żelaznej kurtyny" , w ktorych nadal przebywalo 200tysięcy takich "nielegalnych uchodzxcow" dla ktorych diety obozowe byly cenniejsze od dalszej już legalnej "aloiji" ("podniesienie" kandydatów na nowohebrajczyków z ZSRR przez polski demolud bermanowski glowniw "nielegalnie" dfo obozów) Hitler i StaLIN NIE P0O TO KONKUROWALI W REALIZACJI PROTOKOLOW MĘDRFCOW SYJONU" by wybrani wybierali raj demoludowy polski zamiast kibucowego kjomunmizmu w Palestynie.
 • Dialog z przestępcami
  .
  „wybitne autorytety dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego”

  - http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/124886,switanie-w-kl-auschwitz-14-08-2015-konstrukcja-krzyza#comment_1206715

  czyli organ współpracy z organizacją przestępczą, których członkowie są rekrutowani także z hierarchii kościelnej, ale to nie powinno nikogo dziwić, skoro tak hierarchia jest tak dalece spokrewniona z jej „starszymi braćmi”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Obawiam się, że powyższe zależności są nie do pojęcia dla znacznej liczby otępiałych członków NSZZ i „młodych wykształconych z wielkich miast”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930