Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 84 komentarze

Na początku było słowo J 1,1

slawomis - Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie (Roman Dmowski). Polska albo będzie katolicką, albo jej nie będzie (Feliks Koneczny). www.rodzinaswietokrzyska.wordpress.com

Kolejny spektakl zakłamania w Kielcach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Należy zdecydowanie i głośno powiedzieć, była to typowa prowokacja, pogrom ubecki nie kielecki.

Temat ubeckiego pogromu w Kielcach 4 lipca 1946 roku stał się z tematu rocznicowego tematem całorocznym.
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zorganizowało konferencję, w której uczestniczyły „wybitne autorytety dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego”, między innymi: były premier Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Juńczyk-Ziomecka była minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Komitetu do spraw Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, biskup Mieczysław Cisło, prymas senior arcybiskup Henryk Muszyński, Ojciec Tomasz Dostatni, Dominikanin.

Charakterystyczny jest sposób organizowania tego typu spotkań. Przede wszystkim finansowane są z publicznych, czyli naszych pieniędzy. Czasami środki  pochodzą od fundacji wspieranych z zagranicy. Na konferencje zapraszane są specjalnie wyselekcjonowane „autorytety” mające poglądy identyczne z organizatorem. Czy rzeczywiście znają kulisy wypadków z 46 roku ? Bardzo wątpliwe. Często więcej wiedzą rodowici Kielczanie. Mają natomiast „nazwiska” znane z „mendiów”. Dodatkowo pod niewątpliwą presją zaprasza się hierarchię kościelną i lokalnych notabli, którzy robią dobrą minę do złej gry. Któż bowiem chciałby mieć opinię „antysemity” za brak wsparcia dla tak „wspaniałego wydarzenia” ?  W przypadku lokalnych polityków możemy mieć pretensje tylko do samych siebie. Takich „pętaków” wybraliśmy.

Spotkania nazywane „dyskusjami” nigdy nie są dyskusjami. Eliminuje się osoby posiadające wiedzę niezgodną z arbitralnie przyjętą tezą.  W Kielcach aktualnie największym autorytetem w zakresie wydarzeń z 4 lipca 1946 roku jest Ks. Prof. Jan Śledzianowski, autor książek o Biskupie Czesławie Kaczmarku. Niezorientowani mogą zapytać, co ma wspólnego Bp Kaczmarek z omawianymi wydarzeniami. Był wtedy Ordynariuszem Diecezji Kieleckiej i po wydarzeniach z 4 lipca sporządził raport oparty na faktach i zeznaniach świadków. Raport, przeczący oficjalnej komunistycznej propagandzie, został przekazany do ambasady amerykańskiej. Biskup został oskarżony o szpiegostwo, uwięziony i prześladowany. Pierwszą i podstawową przyczyną aresztowania Biskupa był właśnie sporządzony przez niego raport wskazujący na ubecką prowokację.

Ks. Prof. Jan Śledzianowski nie jest zapraszany na spotkania związane z wypadkami z 4 lipca 1946 roku. Kiedyś poszedł jako osoba prywatna na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Nie udzielono mu głosu w tzw. dyskusji !  Jan Karski pewnie się w grobie przewraca, gdy widzi kto zorganizował stowarzyszenie Jego imienia i jakie kłamstwa rozpowszechnia. Obowiązuje tam wyłącznie żydowsko-niemiecka narracja o polskich „antysemitach” i żydowskich niewinnych ofiarach. Ofiary rzeczywiście były niewinne, ale zamordowane przez swoich żydowskich pobratymców z Urzędu Bezpieczeństwa. Kielczanie byli mimowolnymi widzami. Podawana przez komunistyczną propagandę ilość ofiar także budzi duże zastrzeżenia. Jedyni Polacy, którzy nie byli konfidentami i brali udział w wypadkach to milicjanci i żołnierze Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wykonywali rozkazy i strzelali przy ulicy Planty 4. Pierwsze prowokacyjne strzały padły jednak z budynku zamieszkałego przez Żydów. Żołnierze bardzo szybko zostali skazani i rozstrzelani, aby nie mogli przedstawić prawdziwej wersji wydarzeń.

Jeśli ktoś nie wierzy w ubecką prowokację i prawdziwość raportu Bp. Kaczmarka, niech odszuka raport gen. Antoniego Hedy „Szarego” w tej sprawie. Jest to drugi najważniejszy dokument dotyczący wydarzeń. „Szary” w 1946 roku miał do swej dyspozycji wywiad i kontrwywiad „Polski Podziemnej”. Dużo wcześniej przed prowokacją otrzymywał meldunki, że kieleckie UB coś knuje. Konfidenci roznosili prowokacyjne ulotki, próbowali organizować w zakładach pracy antyżydowskie bojówki. Na kilka dni przed zajściami przybyli do Kielc dygnitarze PPR, jeden ważny Rabin z Paryża i kilku reporterów. Rozmowy prowadzone były w siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa. „Szary” nie miał wątpliwości, że wypadki kieleckie to była jedna wielka prowokacja i oszustwo.

Przyczyny prowokacji kieleckiej są stosunkowo łatwe do wskazania. Ocalała i przysłana przez Stalina społeczność żydowska w Polsce miała się bardzo dobrze. Zdominowała władzę polityczną, rozwijała różnorodne struktury gospodarcze. Jednocześnie ze wschodu nadal napływała ludność żydowska, która prawdopodobnie zatrzymałaby się w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że migracja była zaplanowana i sterowana. Była konieczna do odbudowy państwa Izrael i tam kierowano napływających Żydów. W Polsce należało wytworzyć atmosferę zagrożenia i przemocy wobec Żydów. Temu służyła udana prowokacja w Kielcach (były wcześniej inne próby). Wiązanie jej ze sfałszowanym przez komunistów referendum z 30 maja 1946 roku ma charakter drugorzędny.
Należy zdecydowanie i głośno powiedzieć, była to typowa prowokacja, pogrom ubecki nie kielecki.

Artykuł w kieleckim „Echu dnia”
www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/dyskusja-o-pogromie-kieleckim-przyjada-wielkie-osobistosci,9960786/
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Polecam. Pozdrawiam. :http://www.kworum.com.pl/article.php?uid=1491
 • Kandydatow na nowohebrajczykow z ZSRR musieli popędzać do Austrii sami bermanowcy bo jeszcze nie mieli moczarowcow
  W 1948r po iutworzeniu przez ONZ na wniosek Gromyki państwa żydowskiego w Palestynie zlikwidoweano w Austrtii, Wloszech i NRF obozy dla "uchodzcow z za żelaznej kurtyny" , w ktorych nadal przebywalo 200tysięcy takich "nielegalnych uchodzxcow" dla ktorych diety obozowe byly cenniejsze od dalszej już legalnej "aloiji" ("podniesienie" kandydatów na nowohebrajczyków z ZSRR przez polski demolud bermanowski glowniw "nielegalnie" dfo obozów) Hitler i StaLIN NIE P0O TO KONKUROWALI W REALIZACJI PROTOKOLOW MĘDRFCOW SYJONU" by wybrani wybierali raj demoludowy polski zamiast kibucowego kjomunmizmu w Palestynie.
 • Dialog z przestępcami
  .
  „wybitne autorytety dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego”

  - http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/124886,switanie-w-kl-auschwitz-14-08-2015-konstrukcja-krzyza#comment_1206715

  czyli organ współpracy z organizacją przestępczą, których członkowie są rekrutowani także z hierarchii kościelnej, ale to nie powinno nikogo dziwić, skoro tak hierarchia jest tak dalece spokrewniona z jej „starszymi braćmi”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Obawiam się, że powyższe zależności są nie do pojęcia dla znacznej liczby otępiałych członków NSZZ i „młodych wykształconych z wielkich miast”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31